Почетна Тагови Светски претприемач на годината

Таг: Светски претприемач на годината

Хрватската компанија Infobip во трка за наградата Светски претприемач на годината

0
Во Монако во сабота навечер се доделува престижната награда Светски претриемач на годината. И Хрватска годинава има свој претставник - компанијата Infobip. Infobip е...

Прогласен Светски претприемач на годината, во конкуренција беше и Хрватот Мате...

0
Рубенс Менин, претприемач од Бразил, вчера беше прогласен за Светски претприемач на годината на церемонија во Монако која беше организирана од консултантската куќа Ernst &...