17.1 C
Skopje
сабота, јуни 6, 2020
Почетна Тагови Северен пол

Таг: Северен пол

Над Северниот пол се појави озонска дупка

Германски научник тврди дека ја открил првата дупка во озонската обвивка над Северниот пол. Во последните две недели дебелината на озонската обвивка...

Научниците сакаат да го спречат топењето на ледот со помош на...

Климатските промени непречено го менуваат изгледот на Земјата и условите за живот на неа. Една од најочигледните последици е топењето на ледот на половите...

Норвешка ќе потроши 13 милиони долари за сеф со семиња во...

Норвешка ќе потроши околу 13 милиони долари за да го дополни сефот со семиња кој го изгради пред 10 години во случај Земјата да...

НАЈПОПУЛАРНИ