Почетна Тагови село

Таг: село

Кантон на југот на Швајцарија продава куќи поевтино од една шолја...

0
Локалните власти на најјужниот канто во Швајцарија, Тичино, продаваат куќа за пониска цена од една шолја кафе, односно за еден франк - 55,67 денари....

Ова холандско селце нема ниту една улица

0
Во ова село во Холандија никогаш нема да слушнете брчење на автомобил. Се прашувате зошто? Затоа што во селото нема ниедна улица по која...

Швајцарско село нуди 60.000 евра за да се преселите таму

0
Швајцарското село Албинен сака на луѓето кои би дошле да живеат таму барем 10 години да им понуди пари. Жителите на ова село во...

Градските власти на босанско Требиње на учениците им даваат џепарлак за...

0
Градските власти на босанскиот град Требиње смислија оригинален начин за да задржат што повеќе жители во селските средини. Тие на секој ученик му даваат...