Почетна Тагови сензор за соларна енергија

Таг: сензор за соларна енергија

ЕЛЕМ ќе го користи сензорот за соларна енергија на македонските студенти...

0
Електрани на Македонија прва ќе го примени пронајдокот на младите студенти кои беа наградени на глобалниот натпревар на американската вселенска агенција НАСА Генералниот директор и...

Македонски студенти ќе го презентираат својот сензор за соларна енергија во...

0
Тим составен од студенти на ФИНКИ и Машинскиот факултет Скопје наредниот месец патуваат за САД, каде што во вселенскиот центар Кенеди на Флорида ќе...