18.4 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови сообраќајни знаци

Таг: сообраќајни знаци

Сообраќајни знаци менуваат бои за да го привлечат вниманието на возачите

Иако сообраќајните значи се многу рефлективни, некои возачи ноќно време не можат да ги забележат. Сега нова технологија ќе им помогне така што сообраќајните...

Холандски град воведе нов сообраќаен знак кој го насмеа целиот свет

Градот Спeјкенисе во близина на Ротердам во чест на „Летачкиот циркус“ на Монти Пајтон воведе духовито преминување улица. Имено, градот ги замени обичните сообраќајни...

Во Англија се тестираат паметни сообраќајни знаци кои детектираат кога користите...

Возачите кои ги користат мобилните телефони додека возат во иднина ќе бидат прекорени и засрамени од страна на нов систем за детекција. Во Англија,...

НАЈПОПУЛАРНИ