Почетна Тагови соработка

Таг: соработка

Хрватската пошта отвори ултра-современ центар кој го привлече и Amazon!

0
Најголемата инвестиција во историјата на Хрватската пошта, современиот центар за сортирање, во кој се инвестирани околу 46 милиони евра, вчера беше отворен во Велика...

Microsoft инвестира милијарда долари во компанија на Илон Маск

0
Microsoft инвестира милијарда долари во OpenAI компанија чиј соосновач е Илон Маск, а преку партнерството двете компании заедно ќе работат на развој на суперкомпјутинг...

Baidu и Huawei склучија партнерство на полето вештачка интелигенција

0
Технолошките гиганти Baidu и Huawei најавија партнерство кое ќе ги обединува најновите напредни можности за учење на Baidu со новата генерација технологија за чипови...

Министерството за земјоделство потпиша меморандум за соработка со UN Women

0
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство потпиша Меморандум на соработка со телото на Обединетите нации за родова еднаквост и зајакнување на жените – UN...

Акцелераторот УКИМ во сабота ја завршува еднонеделната “Booster Week” со студeнти...

0
Акцелераторот УКИМ организира презентација во сабота во 13:30 часот во Техничкиот кампус на УКИМ по завршување на еднонеделниот настан “Booster week – Developing Entrepreneurship...

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) и Стопанска комора...

0
Извршните директори на МАСИТ - Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии и на Стопанската комора на Северозападна Македонија, Анита Никова Бундовски и Дриљон...

ССК: Недоволна соработка со компаниите во зоните со потенцијал за раст

0
Да се интензивира соработката на домашните компании со инвеститорите во слободните економски зони, преку пренесување на знање, технологии, менаџерски вештини во насока на зајакнување...

Starbucks и McDonalds заедно ќе прават биоразградливи чаши

0
Лесно е да си купиме од омиленото кафе наутро по пат додека одиме на работа, а потоа да ја фрлиме чашата без да размислиме...

Мате Римац најави дека ќе соработува и со Seat

0
Хрватската компанија Rimac Automobili влегува во ново партнерство со уште еден автомобилски гигант. После соработката со Porsche, Мате Римац овојпат одлучи да соработува со...

Делегација од Microsoft во македонската влада, се подготвува договор за соработка

0
Финишираме план за соработка со една од најмоќните глобални ИТ компании во светот, истакна премиерот Зоран Заев на денешната средба во Скопје со делегацијата...