Почетна Тагови состанок

Таг: состанок

Научниците велат дека одржувањето состаноци надвор може да ви го продолжи...

0
Научниците тврдат дека држењето состаноци надвор може да има големи бенефити врз вашето здравје. Истражувачи анализирале што се случува кога луѓето кои работат во...

Koj ден е најлош за закажување состаноци?

0
Најголем дел од луѓето не сакаат состаноци затоа што се премногу долги, премногу чести и не помагаат многу. Гери Бернисон, извршен директор во Корн...

УСАИД и МТСП ќе ги предводат напорите за развојот на работната...

0
Денеска во Скопје се одржа состанок за координирање и вмрежување на активностите за развој на работната сила во Македонија. Состанокот беше организиран од Проектот...

Пет стратегии за бреинсторминг на состаноци

0
Бреинстормингот на состаноци изгледа како добра идеја, барем на хартија. Но, што вообичаено се случува: компанијата има проблем кој никој не може да го...