Почетна Тагови стаклени шишиња

Таг: стаклени шишиња

Монтреал гради мостови од рециклирани вински шишиња

0
Канадскиот град Монтреал до 2021 година ќе добие два мостa направени од рециклирани вински шишиња. Од градот тврдат дека овие мостови се први такви...

Бразилка изгради куќа од 10.000 стаклени шишиња

0
Три метри висок, девет метри широк - овој дом го изградила сама една жена користејќи само рециклирани материјали. Ивон Мартинс ја изградила оваа куќа...

Оваа машина шишињата за пиво ги претвора во песок за неколку...

0
Оваа машина може да рециклира шишиња и да помогне да се спасат плажите, односно песокот од плажите во светот. Рециклирањето се одвива за неколку...