-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови стипендија

Таг: стипендија

Пет стипендии од ЕСМ, МЕПСО и ЕВН за студентите на ФЕИТ

Трите македонски енергетски компании, деветти пат по ред, доделија стипендии на студентите од Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) при Универзитетот...

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академија на тема „Звукот на...

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер....

Стипендии во вредност од 1.600 евра за HR Академија од Clear...

 Повикот за стипендии за есенската генерација за 2017/2018 година за HR Академијата е отворен. Доделуваме две целосни и четири делумни стипендии. Вредноста на целосните...

НАЈПОПУЛАРНИ