18 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020
Почетна Тагови стиропор

Таг: стиропор

ИКЕА ќе ја замени амбалажата од стиропор со пластика направена од...

Замислете да можеме да ја замениме сета амбалажа направена од стиропор со алтернативен материјал направен од печурки, која може да ја фрлите во градина...

Од 1 јануари Њујорк забрани употреба на стиропор

Њујорк официјално забрани употреба на амбалажа за храна и пијалаци направена од стиропор. Почнувајќи од 1 јануари годинава во градот стапија на сила новите...

НАЈПОПУЛАРНИ