33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови страв

Таг: страв

Не треба да ги имате сите квалификации за да се пријавите...

Ако неодамна сте дипломирале, веројатно сте слушале некои предавање за кои сте мислеле дека ќе ве подготват за првата работа. За жал, најголем дел...

Се плашите да останете без мобилниот телефон? Проверете дали имате номофобија

Номофобијата претставува страв да не останеме без мобилниот телефон или без сигнал на нашиот уред. Ви звучи познато, нели? Оваа фобија за првпат официјално се...

Истражување: Дури 2/3 од луѓето се плашат од беспилотните возила

Додека компаниите инвестираат милијарди во развојот на автомобили во кои нема да има потреба од учество на возачот, сегашниот ментален склоп на луѓето уште...

7 важни животни лекции кои секој од нас ги учи на...

Како што повозрасните секогаш им велат на помладите, искуството е најдобриот учител. Но, доколку можете да научите некоја животна лекција без сами да минувате...

НАЈПОПУЛАРНИ