28 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020
Почетна Тагови суперавтомобил

Таг: суперавтомобил

ВИДЕО: Римац во Женева ја претстави новата верзија на суперавтомобилот C_Two

https://www.youtube.com/watch?v=mrnGaAVomd8 Rimac Automobili на годинашниот женевски саем за автомобили изложуваат на уште поголем и атрактивен простор, веднаш до Порше, Ауди и Ламборџини. Главната атракција е...

Мате Римац го претстави новиот суперавтомобил

Штотуку е претставен новиот Rimac C_Two, вториот модел на компанијата, кој нема никакви исти делови со моделот Concept One, а нуди вкупна снага од...

Мате Римац утре во Женева ќе го претстави својот нов автомобил...

Сите љубители на брзите автомобили утре во Женева ги очекува вистинско уживање - новиот електричен автомобил на Rimac automobili. Ако судиме според успехот на...

НАЈПОПУЛАРНИ