Почетна Тагови таблет

Таг: таблет

Знаете ли колку време од животот губите гледајќи во екран од...

0
Екраните се секаде околу нас и речиси е невозможно да се помине денот без барем еднаш да погледнеме во екран - од телевизор, компјутер,...

Се развива супер уред кој во исто време е и таблет...

0
Компанијата Nvidia навести дека работи на 2 во 1 хибриден уред кој ќе може да се користи и како таблет и како лаптоп. Уредот ќе...

ВИДЕО: Cosmo Communicator ќе ги замени и вашиот телефон и вашиот...

0
Овој уред е три работи во едно - телефон, компјутер и камера. Cosmo Communicator е дизајниран така што на корисниците на паметните телефони им...

Нова промоција на Vip наменета за целото семејство

0
Vip продолжува да го збогатува своето портфолио и ја објавува најновата промоција во Vip Combo тарифното портфолио овојпат создадена за комплетна комуникација и забава...

ВИДЕО: Oва првиот таблет кој може да се свитка во ролна

0
Научници го создадоа првиот таблет кој може да се свитка во ролна и да го собере во џеб. Таблетот се вика MagicScroll и е...

Microsoft подготвува целосно нова категорија мобилни уреди

0
На Интернет се појавија информации за хардверските планови на Microsoft, кои ги покажуваат гoлемите планови и амбиции на Сатја Надела. Екипата од Microsoft за...

SkyFloat е магнетна „рака“ која го држи телефонот во воздух

0
SkyFloat  е првата револуционерна „рака“ која стои во воздух на која можете да го ставите својот телефон или таблет. Можете да го поставите каде сакате...

Неуништлив таблет за деца – ако го скршите, Amazon ќе ви...

0
Децата кршат многу работи и сите го знаат тоа. Кога не кршат, фаќаат со лепливи раце или бојат ѕидови и мебел. Токму затоа се...