33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови талент

Таг: талент

Не треба да ги имате сите квалификации за да се пријавите...

Ако неодамна сте дипломирале, веројатно сте слушале некои предавање за кои сте мислеле дека ќе ве подготват за првата работа. За жал, најголем дел...

Зошто треба да ангажирате практиканти во вашата компанија ова лето?

Голем дел од студентите се заинтересирани за работно искуство и многу од нив ќе се обидат да најдат компании или институции за пракса, како...

НАЈПОПУЛАРНИ