Почетна Тагови телевизор

Таг: телевизор

Знаете ли колку време од животот губите гледајќи во екран од...

0
Екраните се секаде околу нас и речиси е невозможно да се помине денот без барем еднаш да погледнеме во екран - од телевизор, компјутер,...

LG прави телевизор кој ќе се склопува како мапа

0
За многумина телевизорите се предмети кои не би сакале да се на отворено и да се гледаат постојано во домот. Токму затоа за нив...

Sony претстави телевизор поголем од автобус

0
Ако мислевте дека телевизорите 8K се напредни, нема да можете да му се изнагледате на најновото ремек дело на јапонскиот гигант Sony - масивниот...

Samsung поднесе патент за целосно безжичен телевизор

0
Јужнокорејската корпорација поднесе барање за патент кој би овозможил телевизори без кабли за електрична енергија. Производителите на телевизори со години настојуваат да ја намалат...

ВИДЕО: Ако немате место за голем телевизор, ова е решение за...

0
Се поголемите телевизори стануваат еден вид проблем во модерните домови затоа што не може во мал стан да ставите голем телевизор без да ви...

LG наскоро ќе почне да продава телевизори кои ќе се виткаат...

0
Прототипот на екранот кој ќе може да се витка во ролна, прикажан на Саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас на почетокот на годинава,...

LG го претставува првиот 8K OLED телевизор во светот

0
LG на саемот IFA 2018 во Берлин ќе го претстави првиот 8K (7680x4320) OLED TV во светот. Овој 88-инчен 8K LG OLED телевизор ќе...

LG најави телевизори со виртуелен асистент сокриен во далечинскиот управувач

0
LG претстави нова линија телевизори за 2018 година која се состои од нови и иновативни OLED и SUPER UHD модели. Новите телевизори ја користат...

LG го претстави првиот телевизор во светот кој може да се...

0
На годинашниот Саем за потрошувачка електроника во Лас Вегас, LG го претстави првиот телевизор со светот кој може да се свитка во ролна и...