3.3 C
Skopje
вторник, февруари 18, 2020
Почетна Тагови телефон

Таг: телефон

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн пристигна на македонскиот...

Huawei во Македонија веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони со двојно јадро и...

Samsung ги најави новите модели на телефони: Galaxy A71 и Galaxy...

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави двата најнови членови на Galaxy A серијата – A71 и A51. Креирани да донесат неверојатно...

Како да се заштитите од штетните ефекти на сината светлина oд...

Заморни очи, претерана будност, замаглен вид, главоболки се само некои од симптомите кои ги чувствуваме кога подогло време гледаме во екран. Луѓето...

Поради телефоните децата стануваат депресивни, нервозни и помалку спијат

Паметните телефони станаа неизоставен дел од нашиот живот, но голем број луѓе веројатно се свесни дека ги користат повеќе токолку што би требало. Многумина...

Kако да ги спасите паметните телефони од прегревање на овие пеколни...

Високите температури и силното летно сонце не создаваат проблеми само за животните и за луѓето, туку се штетни и за нашите омилени електронски уреди....

Нов уред на полицијата ќе и кажува дали возачите разговарале на...

Полицијата на британскиот град Хемпшир и Темз Вели први користат нова технологија која може да одреди колку автомобили на патот имаат телефони кои се...

ВИДЕО: Како изгледа паметниот телефон на рускиот ИТ гигант Yandex?

Руска IT компанија Yandex го претстави својот прв смартфон кој веќе е во продажба   https://www.youtube.com/watch?v=T-qFH8bDuHk   Уредот со дијагонала од речиси 14,5 сантиметри добил осум-јадерн процесор Snapdragon...

Јана Дурнева, Вип: Паметниот асистент „Славчо“ е 100% македонски производ и...

 Вип  неодамна го лансираше првиот македонски четбот базиран на вештачка интелигенција. „Славчо" веќе е популарен лик. За него разговараме со Јана Дурнева, менаџер за...

Хрватски иноватор направи DIY телефон кој го составувате сами

Замислете да можете да направите сами својот мобилен телефон. Токму со таа порака Алберт Гајшак, кој продаде повеќе од 6.000 MAKERbuino конзоли уште додека...

Самсунг овозможува попуст за поправка на телефони по истекот на нивната...

Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави дека корисниците во Македонија ќе можат да го заменат екранот на своите премиум уреди по...

НАЈПОПУЛАРНИ