-7.2 C
Skopje
вторник, јануари 25, 2022
Почетна Тагови Темов

Таг: Темов

Крафт пиварата „Темов“ го произведе првото македонско пиво од тиква

Пивото од тиква има најдолга историја во САД, а за Македонија е новитет од неодамна.  Крафт пиварата „Темов“ од неодамна на своите потрошувачи им...

Првата македонска крафт-пиварница “Темов“ со нови планови – следува производство на...

Првата македонска крафт пиварница „Темов“ произведува 17 различни пива, од најсветло до најтемно Богатство на вкусови и бои се произведуваат во првата крафт пиварница во...

НАЈПОПУЛАРНИ