Почетна Тагови туризам

Таг: туризам

Google претстави нова платформа за закрепнување на туристичкиот сектор

0
Дури 86% од компаниите од туристичкиот сектор во Европа во текот на пандемијата ја зголемија употребата на дигитални алатки затоа што зфатија дека им...

Од јуни уште една европска земја ги отвора границите за сите...

0
Шпанија од 7 јуни ќе дозволи сите вакцинирани луѓе да влезат на нејзина територија, без оглед на земјата на потекло, изјави премиерот Педро Санчез....

Корона туризам – Малдивите во туристичката понуда вклучија и вакцинирање против...

0
Една од првите земји во светот кои целосно се отворија за туристите сега планира да биде пионер и кога станува збор за вакциналниот туризам....

Како се поттикнува туризмот? Малта ќе ви плати за да ја...

0
Со цел да го поттикне туризмот после пандемијата на корона вирусот Малта минатата недела најави план за парично поттикнување на туристите кои се сместени...

Неповратна финансиска помош за спас на туризмот и угостителството

0
Туристичко-угостителскиот сектор се наоѓа го исклучително тешка состојба, а деловните субјекти поради тоа што не се во состојба да ги подмират достасаните обврски се...

НАИТМ: Ако сакаме успешна туристичка сезона, да се вакцинираме и да...

0
Ако сакаме да имаме успешна сезона, мора да работиме уште од сега, да ја промовираме земјава и да се позиционираме. Доколку не стигнеме во...

Стопанска комора: Итно да профункционира Комитетот за туризам и да се...

0
Итно да профункционира Комитетот за туризам, да почне имплементирањето на донесените мерки и да се поедностави постапката за субвенционирање, апелира Здружението на угостителството...

Распишан конкурс за дигитални решенија за помош на туризмот – награди...

0
Регионалниот совет за соработка (РСС) од денеска бара идеи за дигитални алатки за помош и промоција на туризмот на Западен Балкан, при што 6-те...

До утре треба да се искористат ваучерите за домашен туризам

0
Крајниот рок за искористување на ваучерите за туризам е 15 декември 2020 година. Заклучно со денешниот ден се искористени 61.648 ваучери за домашен туризам...

Египет го сведе корона вирусот на минимум и сега повикува туристи...

0
Египет е безбедна дестинација за туристите затоа што строгите мерки го сведоа бројот на заразени со корона вирусот на минимум во ова најпопуларно одморалиште...