Почетна Тагови уметност

Таг: уметност

Наградени најдобрите уметнички дела создадени од амбалажен отпад

0
Наградени се најдобрите уметнички дела создадени од амбалажен отпад од конкурсот„Trash for Art“, во организација на „Пакомак“. Пријавените дела конкурираа во три категории, а...

„Создавај уметност, а не ѓубре“ – натпревар за изработка на уметнички...

0
Компанијата „Пакомак“ организира натпревар на кој најдобрите уметнички дела создадени од отпад ќе бидат наградени со паричен надомест. Наградниот конкурс е отворен сите – возрасни...

Од стари апостолки до вистинска уметност во Кенија

0
Организацијата Ocean Sole за заштита на животната средина ги претвора старите, фрлени апостолки по плажите во вистински уметнички дела. На плажата Кивају во Кенија...

Продадена првата уметничка слика за биткоини

0
Биткоин веќе почна да се користи и за купување на уметнички дела! Лондонска галерија одржа криптовалутна аукција, на која е продадена првата слика за...

Snap Jack е систем од маса и столови кои се сокриваат...

0
Snap Jack е лесно за користење решение кое штеди простор. Магнети ги држат сите делови од системот од маса и столови. Масата ја има...

Македонската апликација InHouse Gallery овозможува визуелизација на уметнички дела во вашиот...

0
Колку пати сте помислиле дека би било добро да видите како одредено уметничко дело би изгледало во вашиот дом пред да го купите? Mакедонскиoт...