14 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020
Почетна Тагови фабрики

Таг: фабрики

Бил Гејтс ќе ја финансира изградбата на 7 фабрики за производство...

Бројот на заразени со корона вирусот на глобално ниво надмина 1 милион луше, бројот на починати е над 50.000, а последиците по...

Научници од МИТ открија начин како да се добие чиста вода...

Многу голема количина од природните води на Земјата се користи за разладување на фабриките, а голем дел од таа вода се исфрла во атмосферата...

Ќе ги заменат ли хрватските фабрики работниците со роботи?

Дали хрватските фабрики во недостаток на квалитетни и евтини работници ќе бидат принудени да вработуваат роботи? Хрватската индустрија доколку сака да остане конкурентна и...

Кина затвора илјадници фабрики во борбата против загадувањето на воздухот

Загадувањето на воздухот во Кина е проблемот со децении, но поради тоа што овој проблем сега привлекува значајно внимание низ целиот свет и поради...

Италија ќе ги затвори фабриките на јаглен до 2025 година

Нација по нација, целиот континент Европа се префрла на зелена енергија. Последната земја која ја докажа својата посветеност на тоа е Италија. Италијанскиот министер...

Желбата да се издигнеш над другите те прави одличен апликант за Adient

Adient е глобален лидер за автомобилски седишта и произлезен е од Johnson Controls. Во Македонија е присутен од 2011 година со отворање на фабиката...

НАЈПОПУЛАРНИ