21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови фармери

Таг: фармери

Бимилк денес ја организира манифестацијата „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

Во чест на своите фармери-кооперанти, компанијата „Бимилк“ денеска ја организира традициоанлната церемонија „Ден на фармери рекордери на Бимилк“. На манифестацијата во винаријата „Чифлик“ во Битола...

Битолска млекара ја завршува годината со едукација на своите фармери

Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми фармери-кооперанти, со цел информирање...

Запознајте го хрватскиот тим кој го создаде Facebook за фармери

Стартапот Prostec, кој дебитираше на Elektroboj, а потоа и на хрватските квалификации за University Startup World Cup 2018, е млад технолошки стартап составен од...

Со нови технологии фармерите од Пелагонија ќе станат поконкурентни

Денеска, Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем, во соработка со компаниите Здравје Радово, Екошар, Сано и Маранчо ја започна иницијативата за модернизација...

НАЈПОПУЛАРНИ