4.8 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови фестивал

Таг: фестивал

Фестивалот Sundance виртуелно ќе не однесе во вселената да гледаме филмови

Фестивалското искуство на Sundance годинава вклучува виртуелна вселенска станица со бар, уметничка галерија и кино, кои сите ќе орбитираат околу Земјата до...

А1 Game Fest 2019 ги надмина очекувањата

A1 Македонија, организаторот на А1 Game Fest 2019, најголемиот е-спорт и гејминг настан за оваа година, со задоволство објавува дека фестивалот на...

Јубилеен 10. фестивал на младото вино во „Тиквеш“

Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година Кавадарци, 16.11.2019 – Винарската визба „Тиквеш“ го организира десетиот Фестивал на...

Научници открија дека за време на Октоберфест се испушта дури тон...

Повеќе од шест милиони посетители годишно го посетуваат германскиот град Минхен за да уживаат во Октоберфест, двонеделниот фестивал на пивото. Во текот...

Голем јубилеј со големо име за отворањето – 40-тото издание на...

  Престижниот филмски фестивал „Браќа Манаки” оваа година се одржува по јубилеен 40-ти пат, а ќе го отвори новиот филм на култниот шпанскиот режисер Педро...

26-то издание на фестивалот Golden Drum оваа година под слоганот „Креативност...

Меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, оваа година, по 26-ти пат, ќе се одржи во Порторож, Словенија, од 17 до 18 октомври 2019 година....

Македонскиот бренд Биби избран меѓу 20 најдобри анимирани цртани филмови за...

Македонскиот бренд Биби е избран меѓу 20 -те најдобри анимирани цртани филмови за претшколски деца на фестивал во Франција. На престижната манифестација „Картун форум“...

Денес почнува најголемиот танцов камп и фестивал на Балканот – „Битрикс...

Најголемиот танцов камп и фестивал на Балканот, ова година по петти пат ќе се одржи во Скопје во организација на Битрикс културно-уметнички центар. Станува...

Фестивал за развој на креативните индустрии „Скопје Креатива 2019 – Зелено...

Осмото издание на фестивалот за развој на креативните индустрии „Скопје Креатива 2019” ќе го заокружи календарот на настани за месец мај со тридневна програма...

Вината од рекордната берба на “Тиквеш” имаат одличен потенцијал за нови...

Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на дипломатскиот кор, на институциите, на бизнис секторот и медиумите, јавни личности, како и...

НАЈПОПУЛАРНИ