Почетна Тагови филмови

Таг: филмови

Почнува со работа Cinesseum, првото онлајн кино во светот

0
Отсега преку Cinesseum секој што е поврзан на Интернет ќе може од удобноста на сопствениот дом за ужива во најновите остварувања на светската кинематографија....

Поранешниот американски претседател Барак Обама ќе биде продуцент на филмови во...

0
Поранешниот претседател на САД, Барак Обама и неговата сопруга, Мишел Обама, потпишаа повеќегодишен договор со компанијата Netflix и ќе работат како продуценти на идните...

Пет филма од минатата година кои секој претприемач треба да ги...

0
Иако веќе сме скоро до половина на 2018 година, доколку сте ги пропуштиле овие извонредни филмови од минатата година, дефинитивно треба да ги погледнете...

Кина доби свој Холивуд – најголема инвестиција во историјата на филмската...

0
Кина доби свој Холивуд, филмски град со големина на 500 фудбалски игралишта со амбиција да привлече снимање на тоа место. Овој филмски град беше...