7 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021
Почетна Тагови филтри

Таг: филтри

Rolloe е велосипед кој го чисти воздухот додека го возите

Кодека возел велосипед по улиците на Лондон добитничката на наградата Design Innovation in Plastics (DIP) за 2020 година, Кристен Тапинг, добила идеја...

„Југохром“ ќе постави филтри со кредит од МБПР

Владата ја задолжи Македонската банка за поддршка на развојот (МБПР) да склучи договор за кредит од 92.242.500 денари со комбинатот „Југохром“ од Јегуновце за...

DHL ги направи првите возила во светот кои не испуштаат никаква...

Користењето електрични возила кои трошат обновлива енергија е мнгоу подобро за околината отколку фосилните горива, но возилата, генерално, емитуваат повеќе видови нечистотија освен стакленичките...

Instagram филтрите ќе можe да се користат и во видеа во...

Популарната социјална мрежа за фотографирање и снимање видеа Instagram воведе промена која ќе израдува многу корисници на оваа платформа. Имено, Instagram ја претстави опцијата...

НАЈПОПУЛАРНИ