-2.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови фискални сметки

Таг: фискални сметки

Почнува исплатата за „МојДДВ“ за скенираните фискални сметки

Овој месец граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе ги добијат средствата од повратот за второто тримесечје од годинава. Заклучно...

Следниот месец поврат на ДДВ, 170.000 граѓани скенирале сметки со над...

Граѓаните кои скенираат фискални сметки трошат по 2,2 милиони евра дневно за да ги задоволат основните животни...

„МојДДВ #Моја Награда" – наградна игра за сите што скенираат фискални...

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ" од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда". Предвидени...

Во првото тримесечје преку МојДДВ скенирани 22.670.713 фискални сметки

Вчера заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ што се спроведува согласно Законот за враќање на дел...

Владата ја претстави апликацијата „Мој ДДВ“

Од 1 јули 15 отсто од платениот ДДВ се враќа кај секој граѓанин со наполнети 15 години. Денеска, Управата за јавни приходи, заедно со...

НАЈПОПУЛАРНИ