8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови флексибилност

Таг: флексибилност

Tip of the Week – Милениумци на работа

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Во оваа компанија вработените сами бираат кога и каде ќе работати...

Технолошката компанија Verve би можела да биде идеално место за работа за миленијалците. Имено, компанијата на своите вработени им дава слобода да го изберат...

Флексибилноста е неопходна за успех. Еве и зошто

Повеќето претриемачи го почнуваат своето патување со идеја за тоа што сакаат да прават. Тие имаат една слика за тоа како ќе изгледа нивниот...

НАЈПОПУЛАРНИ