Почетна Тагови фудбал

Таг: фудбал

Нови правила во фудбалот – за намерно кашлање во противникот следува...

0
Фудбалерите кои намерно ќе кашлаат во правец на играчите од противничкиот тим или во правец на судиите во текот на натпреварот ќе добијат директен...

Роботите на МИТ играа фудбал во парк

0
Технолошкиот институт во Масачусетс (МИТ) одлучи да ги демонстрира способностите на своите роботи Cheetah и ги пушти да се забавуваат во парк. На видеото...

Игралишта за фудбал во Јужна Африка ја собираат дождовната вода и...

0
Овие фудбалски игралишта во Јужна Африка ја претвораат дождовната вода во вода за пиење за децата. Вештачките терени за фудбал ја собираат водата од...

Работниците во Катар добија елеци за разладување

0
Неколку илјади работници на градилиште на стадион за Светското првенство во фудбал во Катар добија елеци за разладување за да им биде полесно на...

Абрамович го продава „Челси“ за две милијарди фунти?

0
Според пишувањето на анлиски The Sun, рускиот милијардер Роман Абрамовиќ би можел наскоро да го продаде Челси за две милијарди фунти Абрамовиќ е лут на...

30 дечиња добијa фудбалски стипендии од Телеком

0
Заврши првата фаза од потрагата по фудбалски таленти на Македонски Телеком 30 дечиња добијa стипендии во Академијата за фудбал „Вардар“. Македонски Телеком го организираше изборот...

Глобалното огласување годинава ќе биде побогато за 2,4 милијарди долари, благодарение...

0
Истражувањето на компанијата Зенит покажа дека Кина во ова првенство ќе инвестира во реклами 500% повеќе отколку САД   Се очекува дека Светското првенство во фудбал...

Nike направи посебни патики за Светското првенство во фудбал

0
Како што беше најавено неделава, Off-White и Nike се здружија за заедно да го одбележат почетокот на Светското првенство во фудбал 2018 година со...

SEAT е спонзор на фудбалската репрезентација на Шпанија

0
SEAT станува официјален автомобилски бренд на националната фудбалска репрезентација на Шпанија и еден од главните спонзори за време на Светското првенство во Русија, кое...

Претставен официјален паметен часовник за Светското првенство во фудбал

0
Љубителите на фудбалот ги бројат деновите и со нетрпение го очекуваат почетокот на Светското првенство во фудбал во јуни во Русија. Ова првенство би...