Почетна Тагови хакирање

Таг: хакирање

Највредната американска автомобилска компанија нуди парични награди за хакерите кои ќе...

0
Tesla нуди големи парични награди за хакерите кои можат да се инфилтрираат во системот на електричниот автомобил Model 3. Наградите, кои ќе ги...

Наместо да паметите лозинки, во иднина лозинка ќе бидат вашите мисли

0
Нашиот мозок е непресушен извор на безбедни лозинки, но во иднина веројатно нема да треба да паметиме ниедна лозинка. Лозинките и ПИН-овите со букви...

Tинејџер го хакнал “Apple” и украл 90 GB податоци

0
Еден тинејџер од Австралија е обвинет за хакирање на мрежата на “Apple” и кражба на интерни податоци од компанијата. Како што пишува “The Age”, 16-годишниот...

Повеќе од 3.000 Швеѓани имаат вградено чипови кои ги користат наместо...

0
Повеќе од 3.000 Швеѓани во изминатите три години вградија минијатурни чипови под кожата за на тој начин да си олеснат себеси и клучевите и...

Наместо да ги чува безбедни, технологијата за деца ги доведува децата...

0
Играчките за деца повеќе не се тоа што беа порано: барбиките сега имаат механички мозоци, а гаџетите од типот на паметни часовници се прилагодуваат...