15.8 C
Skopje
вторник, септември 28, 2021
Почетна Тагови хипертензија

Таг: хипертензија

Ако имате ваква дијагноза, имате двапати поголеми шанси да умрете од...

Опасноста од смртниот исход за хоспитализираните заболени од КОВИД-19 двапати е поголема од хипертоничарите, покажува студија објавена во петок, а со тоа...

НАЈПОПУЛАРНИ