Почетна Тагови холограми

Таг: холограми

Ова е првиот циркус во светот кој користи холограми наместо вистински...

0
Изгледа како зоолошките градини во светот да ги менуваат концептите на кои се базираат. Во многу делови од светот зоолошките се места каде што...

Во иднина предавања на факултети и на конференции ќе држат холограми

0
Технологијата многу го смени начинот на учење затоа што ни овозможи до сето знаење од светот да пристапиме со допир на прстот на екран,...

Холограми во воздух се следната генерација на огласувањето

0
Компанијата Kino-mo на годинашниот саем CES во Лас Вегас го претстави својот нов производ под називот Hypervsn, кој овозможува појава на холограми во воздух...

Intel и Warner Bros ќе прават холограми и проекции за паметните...

0
Автономните автомобили роботи се се поблиску. Во нив нема да има управувач, возач, но тоа не значи дека ќе се досадуваме додека се возиме....