4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови цврстина

Таг: цврстина

Бактерии помагаат во реставрирање на историските згради

Паста направена од бактерии може да биде решението за големите трошоци за одржување на историските градби во Европа. Имено, многу од старите...

Супер дрво кое не го пробива куршум ќе биде градежниот материјал...

Најновиот материјал од иднината е направен од сосема традиционален ресурс. Супердрво кое е цврсто како челик и шест пати полесно од челикот веројатно ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ