Почетна Тагови црева

Таг: црева

Вештачки создадена бактерија може да детектира болести на цревата

0
Истражувачи од Универзитетот Рајс создадоа бактерија која може да ги почувствува нивоата на pH во цревата и свети зелено кога има некакво воспаление. Бактеријата...

Кучињата во Велика Британија ќе се обучуваат да откриваат рак на...

0
Кучињата во Велика Британија поминуваат обуки со цел кај луѓето да можат да откриваат рак на црева. Дел од британското медицинско истражување е оваа...