Почетна Тагови Црна Гора

Таг: Црна Гора

За туристите во Црна Гора бесплатен PCR тест и лекување на...

0
Во Црна Гора од минатата недела PCR тестовите за туристите на кои им се потребни за да се вратат дома се бесплатни. Исто така,...

Црна Гора на второ место, Македонија на 34. според бројот на...

0
Црна Гора е на второ место во Европа според бројот на новозаразени со коронавирус на 100.000 жители, според европските статистички центри, пренесуваат медиумите во...

Србија од четврток, a Црна Гора од денес го укинуваат задолжителниот...

0
Србија од четврток, 14 јануари, ќе го укине задолжителниот PCR тест за влез на македонските граѓани. Како што се наведува, тоа во телефонски разговор...

Црна Гора ги отвора границите за туристи од Македонија

0
Црна Гора на 15 август ги отвора границите со Србија, БиХ, Косово, Албанија и Северна Македонија, соопшти директорот на Институтот за јавно здравје, Бобан...

Црна Гора подарува државјанство на странците што ќе купат стан таму

0
Компанијата Adriatic Marinas од Тиват на пазарот го претстави комплексот Boka Place, нов дел од луксузната тиватска наутичко-туристичка населба Porto Montenegro, а странците со...

Летово во Црна Гора до 70% пониски цени

0
Одзивот на хотелиерите и на останатите туристички субјекти во Црна Гора на акцијата „Летувај дома“ (“Ljetuj doma”) е над сите очекувања. Хотелиерите одлично ја...

Црна Гора прогласи крај на епидемијата на корона вирусот

0
Националното координативно тело за заразни болести, по предлог на Институтот за јавно здравје, прогласи крај на епидемијата на Ковид-19 во Црна Гора. „Ова е резултат...

Црна Гора нема да прима македонски државјани поради зголемениот број заразени

0
Владата на Црна Гора ја отстрани Македонија од листата држави кои немаат потреба од државен карантин при влез на територијата на оваа земја. Одлуката...

Црна Гора дозволи свадби, крштевки, публика на стадионите…

0
За разлика од многу европски првенства, во Црна Гора натпреварите ќе се играат во присуство на публиката, рече премиерот Душан Марковиќ. „Ќе бидат дозволени свадби,...

Џек Ма сака да го преземе најатрактивниот дел од црногорското приморје

0
Натурализираните Црногорци Веи Сенг Пуа и Петрос Статис преговараат во бизнис со Црна Гора да го вклучат и еден од најбогатите Кинези во светот,...