Почетна Тагови црна листа

Таг: црна листа

Xiaomi конечно е тргнат од црната листа на САД

0
Како што и најавија пред две недели, американскиот окружен суд во Колумбија донесе конечна одлука со која се укинува именувањето на компанијата како кинеска...

САД го повлекува Xiaomi од црната листа

0
Американското Министерство за одбрана ќе го отстрани кинески Xiaomi од владината црна листа со компании, покажуваат судските записи, поради што се отвора пат за...

САД го прогласија Xiaomi за „комунистичка воена компанија”

0
Xiaomi е третиот најголем производител на мобилни телефони во светот, а американското Министерство за одбрана од вчера таа компанија ја гледа како комунистичка воена...