Почетна Тагови Црн петок

Таг: Црн петок

Американците на Црн петок потрошија рекордни 7,4 милијарди долари на онлајн...

0
Американците овој Црн петок преку интернет потрошија рекордни 7,4 милијарди долари, додека помал број луѓе отидоа на класичен шопинг. Тој износ се приближи до...

Од каде потекнува изразот Црн петок (Black Friday)?

0
Петокот после Денот на благодарноста, кој се слави секој четврти четврток во ноември, се одбележува во САД, а сега практично и во целиот свет,...