Почетна Тагови чај

Таг: чај

Јапонски научници открија дека комбинацијата од кафе и зелен чај може...

0
Нови истражувања на научници од Јапонија укажуваат на позитивниот ефект на консумирањето зелен чај и кафе за луѓе кои имаат дијабетес тип 2. Оваа...

Британците кои пијат чај секојдневно трошат доволно вода за да се...

0
Пијачите на чај во Велика Британија секојдневно трошат толку многу вода што со неа може да се наполнат 28 олимписки базени. Како што велат...

Модерните кесички за чај испуштаат милијарди честички од микропластика во чајот

0
Кога се во прашање добрите потрошувачки навики, бројни истражувања ни предизвикуваат загриженост за речиси се што правиме - од пиењето кафе до користењето на...