Почетна Тагови чевли

Таг: чевли

Со овој изум никогаш повеќе не мора да ги врзувате врвките...

0
Сите сакаме да носиме убави и удобни чевли, а голем дел од нив се со врвци. Иако се практично решение, не секогаш имаме време...

Обувките Skinners се ем чорапи ем чевли

0
Овие обувки не се ни чевли, ни чорапи туку се идеална комбинација од едното и другото. Се викаат Skinners и се совршени за секаков...

Alphabet направи паметни чевли кои детектираат кога ќе паднете

0
Според извори на CNBC, компанијата-мајка на Google, Alphabet, направила прототип на паметни чевли кои го мерат секое движење и вашата тежина и можат да...

Овие елегантни чевли се направени од рециклирани автомобилски гуми

0
Кога помислувате на гуми, сигурно помислувате на автомобил кој маневрира по воден или каллив пат. И со добра причина - за тоа се создадени...

ВИДЕО: Не сакате да си ги валкате чевлите? Еве ви одлично...

0
Оваа машина ќе ви ги завитка чевлите и ќе ви ги спакува во пластична фолија. Автоматскиот диспензер Automatic Shoe Cover Dispenser за фолија за...

Македонскиот бренд ДИАС создава уникатни дизајнерски чевли и чанти

0
Водејќи се од љубовта кон чевлите, особено кон уникатните, дизајнерски модели, Драгана Ангелоски пред нешто помалку од две години ја започна приказната на ДИАС....

Рибина кожа – мода која зема замав

0
Се повеќе рибината кожа се користи како алтернатива за кожата од крави или волови за производство на аксесоари како што се чанти, каиши или...

Хрватката Николина Поропат произведува „чевли радосници“

0
Николина Поропат своето хоби го претворила во стварност и денес таа произведува „чевли радосници“. Уште како девојче сонувала дека ќе стане дизајнeрка и нејзините...

Овие прекрасни чевли се направени од лушпи од јаболка

0
Нова линија чевли е наменета да не се убиваат животни за нивно производство и да бидат одржливи така што се внимава на аспект од...

Ова се најскапите чевли во светот

0
Веруваме дека ни во најлудите сништа не би можеле да претпоставите колку чинат најскапите чевли во светот, а ни да замислите како изгледаат. Раскошните...