Почетна Тагови Чернобил

Таг: Чернобил

За прв пат после 33 години дрон влезе во петтиот реактор...

0
Дронот наречен Elios за прв пат после 33 години влeзе во петтиот реактор на нуклеарната електрана Чернобил. Дронот Elios 2 припаѓа на компанијата Flyability,...

Погледнете како изгледа Реакторот 4 во Чернобил, едно од најопасните места...

0
Мрачната внатрешност на контролната соба во Реакторот 4, каде што дојде до разорната експлозија во 1986 година, сега и официјално е отворена за туристите...

ВИДЕО: Руската пловечка нуклеарна централа Akademik Lomonosov исплови на првото патување

0
Контроверзната руска пловечка нуклеарна електрана, која уште ја нарекуваат „нуклеарен Титаник“, отплови на првото поморско патувањ, а целта е да однесе енергија до Арктикот....

Злогласниот Чернобил наскоро ќе биде трансформиран во соларна фарма

0
Чернобил е место за коешто слушнале сите по катастрофалната експлозија на нуклеарен реактор во 1986 година. Поради експлозијата уште во првите три месеци по...