Почетна Тагови четбот

Таг: четбот

Јана Дурнева, Вип: Паметниот асистент „Славчо“ е 100% македонски производ и...

0
 Вип  неодамна го лансираше првиот македонски четбот базиран на вештачка интелигенција. „Славчо" веќе е популарен лик. За него разговараме со Јана Дурнева, менаџер за...

Vip лансира четбот базиран на вештачка интелигенција – „Славчо”е првиот четбот...

0
Телекомуникацискaта компанија Vip оди чекор напред со воведувањето нова алатка за унапредување на корисничкото искуство и со гордост го претставува „Славчо” - најновата технолошка...

Францускиот малопродажен синџир Auchan воведе гласовен асистент за избор на вино

0
Во соработка со Google Home францускиот малопродажен синџир Auchan го лансираше првиот гласовен четбот асистент за вино и храна, кој купувачите ќе ги советува...