-6 C
Skopje
четврток, јануари 21, 2021
Почетна Тагови шампон

Таг: шампон

Како правилно да негувате тенка и кршлива коса?

Генетика, неправилна нега, лоша исхрана – сите овие работи можат да резултираат со тоа да имате тенко и кршливо влакно. Токму ваквата коса знае...

Кои се најчестите причини за опаѓање на косата кај жените?

Неоспорно е дека кога станува збор за опаѓање на косата, мажите почесто се соочуваат со овој проблем. Сепак, оваа состојба е присутна и кај...

Шампон во сапун – иновација која може да замени 522 милиони...

Годишно се фрлаат по околу 522 милиони пластични шишиња од шампон, што е огромна бројка. Компанијата Lush, позната по производство на миризливи сапуни, купки...

Кои се најчестите причини за опаѓање на косата кај жените?

Неоспорно е дека кога станува збор за опаѓање на косата, мажите почесто се соочуваат со овој проблем. Сепак, оваа состојба е присутна и кај...

НАЈПОПУЛАРНИ