16.8 C
Skopje
недела, јуни 11, 2023
Почетна Тагови Шпаркасе банка

Таг: Шпаркасе банка

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award...

Во екот на пандемиската криза со ковид-19, социјалните нееднаквости стануваат сѐ повидливи и се соочуваме со нови предизвици. И покрај ефектите на...

Шпаркасе Банка Македонија добитник на наградите „Fastest Growing Corpоrate Bank North...

Врз основа на спроведено рангирање на банките во Република Северна Македонија од страна на „Global Banking and Finance Review“, Шпаркасе Банка Македонија...

Пакомак и Шпаркасе банка донираа детско игралиште во Прилеп

На прилепскиот градоначалник Илија Јовановски му беше врачена наградата за НАЈ Еко градоначалник за 2018 година, а неговата општина доби донација од...

Од април 2021 година Шпаркасе и Охридска се спојуваат во една...

Сметките на клиентите на Охридска банка, како и условите за кредити дефинирани во договорите остануваат исти откако австриската Штаермаркише Шпаркасе ја купи...

Охридска банка од денес официјално со нов сопственик

Денеска е извршена промена во сопственичката структура на Охридка банка, стои во соопштението од банката, објавено од Македонска берза.

Шпаркасе Банка Македонија добитник на две награди: „Fastest Growing Corpоrate Bank...

Врз основа на спроведено рангирање на банките во Република Северна Македонија, на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје ѝ се доделени наградите „Fastest Growing Corporate...

Шпаркасе банка започна да нуди услуги за тргување со хартии од...

Шпаркасе Банка Македонија, во рамките на своето Одделение за работа со хартии од вредност, започна да ги нуди своите брокерски и старателски услуги во...

„Шпаркасе Банка“ ги додели првите кредити за стартапи

Шпаркасе Банка Македонија на денешната прес-конференција ги додели првите кредити за старт-ап компаниите што учествуваа во првиот циклус од програмата „Чекор по чекор“, наменета...

Стартува акцелераторската програма на Шпаркасе банка „Чекор по чекор“

Шпаркасе Банка е прва банка во Република Македонија што започна со финансирање на старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ. Преку програмата...

Голем е интересот на компаниите за кредитот на Шпаркасе банка од...

Неодамна Европската Банка за обнова и развој одобри кредит во износ од 10 милиони евра на Шпаркасе Банка Македонија за кредитирање на инвестициски проекти...

НАЈПОПУЛАРНИ