Почетна Тагови 3Д пешачки премини

Таг: 3Д пешачки премини

Скопје го доби првиот 3Д пешачки премин како мерка против брзото...

0
Јавното претпријатие „Улици и патишта“ почнува пилот - проект за исцртување на 3Д пешачки премини на скопските улици, јавува ТВ21. За почеток, меркава ќе...