Почетна Тагови 3Д принтер

Таг: 3Д принтер

Овој 3Д принтер ќе предизвика револуција во начинот на кој се...

0
Замислете лечењето на изгорениците наместо вистинска агонија поради пресадувањето кожа да се претвори во едноставен процес како нанесување самолеплива лента. Токму тоа успеале да...

Британецот Мусвере е првиот човек осуден за производство на 3Д оружје...

0
Дваесетгодишен Британец е првиот човек осуден за изработка на оружје со помош на 3Д печатач кое може да испука смртоносен куршум, објави британската полиција....

Овој стартап за 3Д печатење им помага на ортодонтите да прават...

0
ArchForm е стартап поддржан од инкубаторот Y Combinator кој прави софтвер за исправување на забите, кој на ортодонтите им помага да креираат и да...