Почетна Тагови 48 мегапиксели

Таг: 48 мегапиксели

Huawei го претстави својот телефон со камера од 48 мегапиксели!

0
Huawei официјално го претстави својот смартфон по четири месеци објавување тизери. Станува збор за телефонот Nova 4, кој најмногу внимание привлекува со изрезот на...

Наскоро во продажба смартфони со камера од 48 мегапиксели

0
Sony и Samsung најавија вградување подобрени камери од 48 мегапиксели во соите паметни телефони, кои наскоро би требало да се најдат во продажба, а...