Почетна Тагови Falcon 9

Таг: Falcon 9

Американската комисија за безбедност на вселенски летови бара да се забранат...

0
Независната комисија за безбедност при вселенски летови ѝ препорачала на НАСА да не ја сертифицира програмата на SpaceX за комерцијални цели. Според стручните лица,...