5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови MOS натпревар

Таг: MOS натпревар

Официјално започна втората фаза на MOS (Microsoft Office Specialist) натпреварот со...

На Националниот MOS (Microsoft Office Specialist) натпревар за унапредување на дигиталната писменост кај младите кој започна кон крајот на декември 2017, се пријавија повеќе...

Со најкреативната слика од Стоби флипс младите ќе се натпреваруваат за...

Македонскиот национален MOS натпревар го бара највештиот и најдобар познавач на Мајкрософт офис апликациите. Сите ученици од основни и средни училишта, како и студенти...

Официјално отворен третиот национален MOS натпревар

Денес во просториите на Град Скопје се одржа прес-конференција на која официјално беше отворен третиот национален МОS натпревар MOS (Microsoft Office Specialist) натпреварот е наменет...

НАЈПОПУЛАРНИ