12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: октомври 7, 2017

Антарктичка фарма каде што растенија растат и на -73 степени Целзиусови

Замислете да мора да живеете без свежи продукти, хранливо овошје и растенија. Научници од Антарктика знаат како е да се живее така и токму...

Девет грешки на менаџерите поради кои ги губат најдобрите работници

Неверојатно е колку често менаџерите се жалат дека нивните најдобри вработени даваат отказ и тоа невистина вознемирува, зашто ништо не ги чини толку колку...

Промовирана мобилната апликацијата за органска храна „Органски пат“

Организацијата на потрошувачите на Македонија, Асоцијацијата за развојни иницијативи „Зенит“ и Здружението на агроновинари „Медиа плус“ денес ја промовираа мобилната апликацијата за мобилни уреди...

Електрични летечки такси до 2019 година

Германскиот стартап Lilium одлучи да направи целосно електрично такси кое ќе превезува петмина патници, а сега објавија и дека собрале околу 90 милиони долари...

IKEA почна да продава кујнски прибор од автомати

За да ги потсети купувачите дека нивните производи можат да се најдат и да се купат во IKEA кога и да им притребаат, шведскиот...

 „Храна за сите“ – иновативна платформа на Јане Заевски која спречува храната да заврши...

 Нашата мисија е да ја зачуваме храната, паричникот и планетата Земја, преку создавање на одржлива заедница, со која заеднички ќе ја вратиме изгубената вредност...

Пакомак ги повикува граѓаните да се вклучат во подигање на свесноста за чиста животна...

„Не го обвинувај огледалото дека ти е грдо лицето“ - Гогољ Глетката на локалните паркови, игралишта или училишни дворови во последно време не зборува за...

Вознемирувачки податоци за еволуцијата на малвер во 2017

 Нови извештаи кои говорат за најновите адаптирани и унапредени напади врз личните податоци за кои и компаниите и приватните корисници на електронски уреди треба...

Футуристички шумски патеки за шетање во Данска

Архитектонското студио EFFEKT ги објави плановите за изградба на шумски патеки конектирани во една кула од спирали со поглед од 360 степени  над шумата...

НАЈПОПУЛАРНИ