24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

Годишни Архиви: 2017

Најдобро дизајнираните производи за 2017 година

Добриот дизајн на производот може да го редефинира начинот на кој стапуваме во интеракција со светот. Тоа може да значи нов поефикасен начин на...

Ова се најдобрите држави за одгледување на семејство (2)

Кога се отселувате во држава каде планирате да започнете семејство, постојат многу фактори кои треба да ги земете предвид, а се однесуваат на квалитетот...

18 лоши навики од кои треба да се откажете за да бидете поуспешни во...

Продуктивноста значи да се работи паметно, а не понапорно и секој ден да се извлече максимумот. Иако не е лесно да се постигне тоа,...

Ова беа најуспешните луѓе во светот на технологијата во 2017 година

Годинава е пред крај и време е за мала ретроспектива за тоа што се случуваше на технолошката сцена во 2017 година. Хрватскиот TPortal направи листа...

Во Кавадарци пуштена во употреба мерна станица за квалитетот на воздухот

Нова станица за мерење на квалитетот на воздухот од денеска е пуштена во употреба во Кавадарци, јави МИА. Од Службата за односи со јавноста при...

Пет бестселери од 2017 година кои ќе ве однесат далеку пред конкурентите во 2018...

Било да сте претприемач или лидер, вашиот успех во 2018 година многу ќе зависи од вашите вештини како комуникатор. Овие пет книги ќе ве...

Холандска компанија ќе конструира цел остров за енергија од ветар

TenneT, најголемата електрична компанија на Холандија, планира да конструира цел остров за фарма на ветар во Северното Море. Островот ќе служи како оперативен центар...

Од Нова година ќе возиме на дизел поскап за 3,5 денари

По последното зголемување на цената на дизелот од 25. декември, од 1. јануари таа ќе се зголеми за нови 3,5 денари, поради воведувањето на...

Тел Авив собори светски рекорд со највисоката LEGO кула во светот

Илјадници луѓе во Тел Авив се обидоа заедно да ја изградат највисоката LEGO кула во светот во сеќавање на осумгодишно момче кое било жртва...

Ова се најдобрите држави за одгледување на семејство (1)

Кога се отселувате во држава каде планирате да започнете семејство, постојат многу фактори кои треба да ги земете предвид, а се однесуваат на квалитетот...

НАЈПОПУЛАРНИ