29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна 2017 октомври

Месечни Архиви: октомври 2017

Дванаесет начини како музиката ви ја зголемува продуктивноста на работа

Научете како музиката може да ви помогне да си го пронајдете ритамот на работното место! Дали некогаш сте се нашле во ситуација да ги гледале...

Порше Македoнија ги претстави двата нови модели од линијата на Volkswagen

Во присуство на голем број пријатели и гости, Порше Македонија синоќа во ресторанот „Four“ дел од комплексот Парк Хотел и Спа одржа промоција на...

Почнува 6-от Самит Македонија 2025

„Самит Македонија2025“ e динамична платформа за споделување на знаења од областа на бизнисот, економијата, технологијата, лидерството и иновациите Утре и задутре, Скопје ќе биде домаќин на...

Во Бразил ќе се реализира најголемиот проект за пошумување во светот – 73 милиони...

Организацијата Conservation International сака да посади 73 милиони дрвја во бразилски Амазон во рамките на најголемиот проект за пошумување во светот. Во Бразил ќе...

Наградените купувачи од Адора инженеринг патуваат на егзотичен одмор на Куба

Јана и Александар Аневски од Скопје, добитниците на наградата „Егзотичен одмор на Куба со купен дом од Адора инженеринг“, на 1 ноември патуваат на...

Сингапур нема повеќе да издава дозволи за возење автомобил

Сингапур ќе престане да издава нови дозволи за возење почнувајќи од февруари 2018 година. Владата вели дека во земјата има ограничен простор и тоа...

Од зад екранот на твојот таблет до фотелјата на фудбалскиот менаџер

А замисли само за миг, дека твојата вештина во спортска видео игра, те носи до фотелјата на главниот тренер за да видиш како е...
video

Кинескиот беспилотен воз кој оди по виртуелни шини почна да вози по улиците на...

Во јуни годинава кинеската компанија CRRC Corporation претстави беспилотен воз кој вози по виртуелни шини. Тој воз сега официјално почна да вози по улиците...

Apple откри колку ќе чини поправката на новиот iPhone X

iPhone X од денеска е во продажба, а Apple објави неколку информации за цените за поправка на телефонот доколку има потреба.Доколку немате продолжена гаранција,...

Бизнис натпревар за средношколци и старт ап компании на „Самит на Македонија 2025“

Бизнис натпревар за средношколци и старт ап компании (Get in the ring) ќе се одржи денеска во Скопје, во пресрет на 6. „Самит на...

НАЈПОПУЛАРНИ