25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Дневни Архиви: октомври 8, 2017

Договор вреден повеќе од милијарда долари – Google презема дел од вработените во HTC

Иако веќе некое време се шушкаше за можната аквизиција на Google на делот за паметни телефони на HTC, интернет гигантот сепак нема да ја...

Возилата на Renault после 2020 година ќе се однесуваат како миленичиња и ќе лебдат

Победничкиот дизајн е The Float, кој со помош на магнетна левитација наместо тркала се движи како балон Renault соработува со студенти од Универзитетот за уметности...

Седум работи кои не треба да ги чувате на компјутер или телефон

Сакале ние да признаеме или не, нашите компјутери и паметни телефони се непресушен извор на информации за нас. Од телефонски броеви, адреси, имејлови со...

Од испарувањето на водата може да се добијат 2,85 милиони киловат-часови струја годишно

Во свет каде што залудно се фрла многу енергија вредните обновливи извори исчезнуваат без некој да забележи. Научници од Универзитетот Колумбија работат на добивање...
video

Во Данска се отвори LEGO House направена од џиновски ЛЕГО коцки

Доколку сте архитект кој има задача да направи цела куќа во чест на ЛЕГО, секако дека тоа ќе го направие со познатире коцки. Новата...

Како да се биде претприемач во 2030 година

Доколку планирате да отворите бизнис во наредните 15 години, не само што технологијата ќе се смени, туку ќе се сменат и младите иноватори и...

Експанзија на е-трговијата во Европа

Во малопродажната е-трговија на стоки за широка потрошувачка, во последно време има многу новитети Големата вест во малопродажната е-трговија е аквизицијата на американскиот пазар меѓу...

Директорот на LinkedIn порачува: Ова се трите трендови кои ќе го дефинираат пазарот на...

На конференција во Нешвил директорот на LinkedIn, Џеф Винер, со публиката го сподели своето видување на најбитните трендови кои влијаат на глобалниот пазар на...

НАЈПОПУЛАРНИ